پورت ,کامپیوتر ,سوزاندن ,سوزاندن پورت ,نگران حملات
 

 

usb-killer

روش‌های مختلفی وجود دارد که به‌وسیله آن‌ها یک مهاجم می‌تواند به کام‍پیوتر شما نفوذ کند؛ بنابراین علاوه بر دیسک‌ها یا فلش‌مموری‌های ناشناس باید نگران حملات اینترنتی هم باشید. یکی از آخرین موارد سوال ‌برانگیز، کمپین‌های مردمی هستند که خود را نگران حملات از طریق پورت USB نشان می‌دهند؛ اما آیا به اندازه کافی اطمینان دارید که یک سارق می‌تواند از راه پورت USB اطلاعات شما را به سرقت ببرد و آیا سوزاندن پورت تنها راه پیشگیری از این کار است؟
ظاهرا گروهی که از USB Killer حمایت می‌کنند این طور فکر می‌کنند.
آنها در جستجوی جذب سرمایه مردمی به مقدار ۱۰ هزار دلار هستند تا وسیله‌ای را بسازند که آن را به کامپیوتر خود وصل کنید تا در واقع به آن آسیب بزنید و بدون این که مسئولیتی متوجه آن‌ها باشد به مادربرد کامپیوتر خود صدمات جبران ناپذیری وارد کنید. یک سناریو که از سوی آنها مطرح می‌شود این است:
این وسیله در خانه و محل کار مفید است؛ سارقی که وارد می‌شود و کنار کامپیوتر یک فلش مموری به ظاهر بی ضرر را می‌بیند تصمیم می‌گیرد اطلاعات موجود در کامپیوتر را سرقت کند، در حالی که این وسیله یک فلش مموری نیست و پس از اتصال به کامپیوتر، با سوزاندن پورت USB از شما و اطلاعات‌تان محافظت می‌کند.

منبع اصلی مطلب : آموزش شبکه
برچسب ها : پورت ,کامپیوتر ,سوزاندن ,سوزاندن پورت ,نگران حملات
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : USB Killer با سوزاندن پورت USB امنیت کامپیوتر را افزایش می‌دهد!